Razem możemy wiele
Start Współpracują z nami Centrum Promocji "Original Play"
Centrum Promocji "Original Play" PDF Drukuj Email

Od października 2008r. w szkole odbywają są zajęcia wg metody „Original Play”. Prowadzi je grupa doświadczonych międzynarodowych terapeutów oraz przeszkolonych nauczycieli, pod kierunkiem twórcy metody dr Freda Donaldsona. Program ten jest oparty na 30-letnim doświadczeniu i badaniach nad zachowaniami towarzyszącymi zabawie dzieci. W efekcie tych działań powstała metoda uniwersalna, wykraczająca poza kulturowe, społeczne i językowe ograniczenia w komunikacji międzyludzkiej.

 

Uczniowie biorący udział w projekcie zdobywają nowe doświadczenia, wrażenia, postawy i umiejętności w relacjach z rówieśnikami i osobami dorosłymi, skoncentrowane na umiejętności unikania przemocy we własnych działaniach i działaniach innych osób, budowaniu poczucia pewności siebie i zaufania do siebie oraz innych osób i troski o bezpieczeństwo drugiego człowieka.

Wprowadzenie do terapii uczniów zabawy jako twórczej, naturalnej inwencji dziecka w oparciu o zasady programu „Original Play” – w zabawie wszyscy jesteśmy sobie równi i każdy jest jednakowo ważny – mają wpływ na poprawę relacji rówieśniczych oraz skuteczniejsze i szybsze rozwiązywanie konfliktów oraz sytuacji trudnych.

  Free joomla 1.5 templates by Lonex.