Razem możemy wiele
Start
Pierwszy kandydat na patrona szkoły Drukuj Email

Dzisiaj podczas wspólnej zabawy w sali gimnastycznej poznaliśmy pierwszego kandydata na patrona naszej szkoły. Jest nim Kornel Makuszyński. Na początku panie przedstawiły kilka ciekawych informacji o pisarzu. Nauczyliśmy się również głoszonego przez niego motta "JEŻELI PRAGNIESZ PIĘKNIE ŻYĆ, WPIERW NAUCZ SIĘ UŚMIECHU". Niektórzy nawet próbowali uśmiechać się po wypiciu soku z cytryny. Razem obejrzeliśmy "Koziołka Matołka"oraz zatańczyliśmy do piosenki z filmu "Awantura o Basię". W klasach starsi uczniowie rozwiązywali krzyżówkę o książkach napisanych przez Kornela Makuszyńskiego, natomiast młodsi tworzyli portret Koziołka Matołka.

 
Otwarcie instalacji ceramicznej Drukuj Email

W piątek 13 października uczestniczyliśmy w otwarciu instalacji "Żoliborski Ceramiczny Ogród Sensoryczny". Elementy do instalacji wykonali uczniowie pięciu klas naszej szkoły podczas zajęć ceramicznych odbywających się cyklicznie w Fundacji "Ogród Ceramiki". Zajęcia były finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Nasz Ogród sensoryczny można oglądać w parku na Kępie Potockiej.

 
Wycieczka do Kazimierza i Janowca PDF Drukuj Email

W ostatni czwartek i piątek wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Janowca i Kazimierza Dolnego. Po drodze odwiedziliśmy "Magiczne ogrody", w których przenieśliśmy się do świata Bulewiaków, Morduli i strasznych Smoków. Zwiedzaliśmy również zamek w Janowcu. Wśród zamkowych ruin słuchaliśmy legend o Czarnej Damie i ukrytym skarbie. Następnego dnia popłynęliśmy promem do Kazimierza Dolnego. Tam odwiedziliśmy Muzeum Złotnictwa oraz spacerowaliśmy w wąwozie "Korzeniowy Dół". Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do Warszawy.

 
Cyrk w szkole Drukuj Email


Dzisiaj przyjechał do nas Cyrk! Był prawdziwy klaun, który rozśmieszał nas do łez oraz cyrkowi akrobaci prezentujący swoje umiejętności. Po krótkim pokazie uczniowie brali udział w zawodach sportowych. Czekało na nich wiele atrakcji: wyścigi z ciągnąca do tyłu liną, puszczanie dużych baniek mydlanych, skoki w dal na dmuchanych materacach czy wchodzenie po drabinie. W czasie zabawy uczniowie naszej szkoły również pokazali swoje umiejętności podczas występu capoeiry. Na koniec wszyscy razem zatańczyliśmy "Chocolate". Imprezę cyrkowo-sportową zorganizował dla nas Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

 
Rozpoczynamy nowy rok szkolny Drukuj Email

 

 

W poniedziałek (4 września) z uśmiechem na twarzy rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Na początku wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor przedstawiła nam nowych pracowników. Później wraz z wychowawcami rozeszliśmy się do klas, gdzie otrzymaliśmy nowe plany lekcji oraz wymieniliśmy się wrażeniami z wakacji :)

 
Na zielonej szkole fajnie jest PDF Drukuj Email

 

 

A my jesteśmy na zielonej szkole i bawimy się świetnie :)

Mamy mnóstwo fajnych zajęć: lepienie z gliny, tańce, lepienie z gliny, dyskoteki, turniej w tenisa stołowego, spacery, oglądanie szałasów w lesie, jazdę konną, ognisko i wiele, wiele innych.

Rodziców prosimy, żeby się nie denerwowali, że nie dzwonimy

- po prostu nie mamy czasu :)

Pozdrawiamy i zapraszamy do oglądania fotorelacji na naszym facebooku!

 
Bal absolwentów 2017 PDF Drukuj Email

 

W piątek 2 czerwca w naszej szkole odbył się bal naszych tegorocznych absolwentów. Był przepiękny polonez, potem tańce, hulanki i swawole.

Nie zabrakło też łez wzruszenia, bo ciężko na się będzie żegnać z Olą, Olą, Filipem, Wojtkiem, Piotrem i Romkiem.

 
Cyrkowy Dzień Dziecka 2017 PDF Drukuj Email

 

1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole kolorowy, cyrkowy Dzień Dziecka. Radości było co nie miara. Przybyła do nas profesjonalna trupa cyrkowa, która dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i śmiechu. Mogliśmy spróbować chodzenia po linie z parasolem, odbijania balona mopem, podnoszenia ciężarów, skoku przez koło i wielu innych :) Bawiliśmy się superowo :)

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8
Free joomla 1.5 templates by Lonex.